Nemožno poprieť, že posilňovanie nechtov (nehovoriac o ich rychlejšom raste) je ťažký boj... predovšetkým pokiaľ majú vaše nechty sklony k lámaniu. Pravdou je, že dosiahnúť a udržať zdravú dĺžku nechtov vyžaduje viac ako iba príležitostnú starostlivosť; okrem dôslednej starostlivosti je potrebná aj kombinácia správnych produktov. Pristupujte k starostlivosti o nechty rovnako ako k starostlivosti o pleť. S ošetrujúcou rutinou z rady Londontown kur zaznamenáte viditeľný rozdiel - často okamžitý. Nie ste si isté, ako začať? Prinášame vám osem najlepších profesionálnych tipov, ako rýchlo získať silnejšie a zdrašie nechty.

1. Hydratujte a vyživujte nechtové lôžko

Krásne nechty začínajú silným základom: nechtovým lôžkom. Preto väčšina produktov Londontown (vrátane lakov na nechty lakur!) obsahuje Florium Complex®, patentovanú rastlinnú zmes posilňujúcich a hydratačných zložiek. Bez hydratácie sú nechty krehké alebo slabé, a preto náchylnejšie k poškodeniu (ako je štiepenie, a celkové opotrebovanie).

Čo obsahuje výživný Florium Complex®?

- Pupalkový olej bohatý na esenciálne mastné kyseliny, omega-6 a kyselinu linolovú. Vyživuje, obnovuje a podporuje odolnosť nechtov a ich zdravý vzhľad.
- Zvlhčujúci olej z repkových semien obsahuje omega-3 a omega-6.  Hĺbkovo hydratuje a pomáha posilňovať aj tie najsuchšie a najkrehkejšie nechty.
- Extrakt z uhorky je bohatý na vitamíny, minerály a aminokyseliny. Vyživuje, hydratuje a chráni pred štiepením a lámaním.
- Extrakt z kamilky je overená ingrediencia bohatá na fenolové zlúčeniny, ktoré jej prepožičiavajú ukľudňujúce vlastnosti. Zlepšuje stav poškodených nechtov a citlivej pokožky.
- Extrakt z cesnaku obnovuje, posilňuje a zároveň zlepšuje vzhľad a stav slabých nechtov.
- Vitamín E je silný antioxidant, ktorý chráni pred poškodením voľnými radikáliami. Hĺbkovo hydratuje, obnovuje hladký povrch, podporuje jas a je prevenciou žltnutia nechtov.

2. Starajte sa denne o nechtovú kožičku

Nikdy nepodceňujte silu dobre ošetrenej kožičky. Odrastenú kožičku bezpečne odstráňte z povrchu nechtu pomocou odstraňovača kožičky Fresh Glow, a potom ju zatlačte a hydratujte pomocou vyživujúceho oleja na kožičku. Na povrch nechtu, teda na vyhladenie a odstránenie zbytku kožičky, použite bloček na nechty.

Olej je základnou starostlivosťou, ktorú každá dobrá "nechtárka" vmasíruje do kože po dokončení manikúry krúživými pohybmi. Podporuje rast zdravých nechtov, skľudňuje poškodené a zapálené kožičky. Okrem Florium Complex® je obohatený o mimoriadne zvláčňujúce zložky, ako je jojobový olej, olej zo sladkých mandlí a ryžových otrub, ktoré z neho robia nezbytnú pomôcku pre hydratáciu nechtovej kožičky a podporuje rýchlejší rast nechtov. Doporučujeme si ho hodiť do kabelky a použiť kedykoľvek počas dňa.

Olej na kůžičky Londontown

3. Zaraďte potraviny a doplnky stravy pre zdravé nechty

Nechty sú zložené z keratínu, čo je je bielkovina. Preto dbajte na dostatečné množstvo bielkovín v strave, napr. vajcia, syr cottage, tvaroh alebo grécky jogurt. Nezabudnite na vitamíny. Doplňte svoju vonkajšiu starostlivosť o nechty tou vnútornou a zaraďte do svojho jedálnička látky ako je zinok, biotin a kolagén, ktoré pomôžu posilniť vaše nechty zvnútra. V Sensualité si môžete zadovážiť doplnky stravy Rays of Beauty, z ktorých Anti-age Elixíry tieto látky obsahujú.

4. Hydratujte, hydratujte, hydratujte

Hydratácia pokožky tela je samozrejmosť. Nechty nie sú žiadnou výnimkou. Okrem každodenného používania olejčeku na kožičky si môžete položiť aj k posteli Obnovujúci krém na nechty, ktorý vám pripomenie, že si ho máte naniesť, než pôjdete spať. Je to krém bohatý na výživu, ktorý nielen že doplní živiny suchým alebo lámavým nechtom, ale uzamkne v nich vlhkosť a pomôže zlepšiť vzhľad a zvýšiť ich pružnosť. Pri pravidelnom používaní tohto krému môžu vaše nechty a kožičky vyzerať znateľne lepšie, viď obrázok.

Proměna nehtu

5. Spevňovač nechtov je nepostrádateľný

Aj keď nemáte krehké nechty, pravidelné používanie posilňujúcej starostlivosti vám pomôže chrániť nechty pred každodenným opotrebovaním. Londontown ponúka niekoľko možností - záleží na tom, či dávate prednosť holým nechtom, tónovaným alebo farebným:

1) Pokiaľ rady nosíte holé, prirodzené nechty môžete ich spevniť priehladnou obnovujúcou starostlivosťou Get Well Nail Recovery, ktorú doporučujeme aj pre starostlivosť o nechty po odstránení gelovej manikúry. Táto silná starostlivosť obsahuje AHA kyseliny (alpha hydroxykyseliny), vitamíny B5 a C a patentovaný botanický Florium Complex®. Komplex okamžite hydratuje, obnovuje povrch nechtov a účinne posilňuje nechtové lôžko. Môžete ju použiť aj ako base coat, ale nechajte ju zaschnúť pred lakovaním farbou.

Novinka z roku 2023, Get Strong Nail Hardener, je určená pre pravidelnú ošetrujúcu kúru, ale možné je ju použiť aj ako base coat. Pomáha riešiť tenké a slabé, jemné nechty: dve vrstvy tvoria silnú bariéru, ktorá okamžite spevní a zvýši odolnosť počase. Pomáha posilniť štruktúru keratínu, podporuje silu a zdravie nechtov. Dve vrstvy tejto posilňujúcej starostlivosti s inovatívnou, multi-polymerovou technológiou tvoria bariéru, ktorá pôsobí ako štít.

2) Pokiaľ používate farebné laky na nechty, vyberte si rokmi overený, klasický Nail Hardener & Base Coat . Okrem výživy aj chráni nechet pred zafarbením a zaisťuje vysokú odolnosť manikúry. Samozrejme obsahuje patentovaný Florium Complex®Nemusíte čakať na zaschnutie pred nanesením laku.

3) Pokiaľ máte rády tónované nechty vyberte si jeden z rozjasňovačov alebo z nechtových závojov Nai Veil. Sú to nechtové starostlivosti, do ktorých je pridaný pigment, aby zároveň nechty boli skrášlené. (Pod červený Nail Veil doporučujeme použiť base coat kvôli ochrane pred zafarbením nechtov).

6. Pravidelně si zastřihujte nehty

Tak stejně jako musíme pravidelně stříhat konečky vlasů, aby byly zdravé a mohly růst, stejně je tomu i u nehtů. Pokud nebudete nehty pravidelně stříhat nebo pilovat, je pravděpodobnější, že se vám roztřepí nebo zlomí, když to nejméně čekáte. Zásada správného pilování nehtů je pilování jedním směrem, abyste hranu neroztřepili. Zároveň pilník natočte tak, aby hranu piloval spíš zespodu.  Tím zabráníte tomu, aby se nehet o něco zachytil nebo se dále třepil. Použít můžete klasický pilník nebo skleněný. Výhoda skleněného je delší odolnost a možnost oplachování po použití, takže zůstává hygienicky čistý.

7. Opatrne odstraňujte lak na nechty

Slabé nechty potrebujú zvýšenú starostlivosť, predovšetkým ak si odstraňujete lak na nechty medzi manikúrami či pedikúrami. Pokiaľ je to možné, vyberajte prípravky bez acetónu: Posilujúci odlakovač na nechty šetrne odstraňuje lak, bez toho, aby vysušoval nechet. Nasajte tampón, pritlačte na nechet a počítajte do päť. Dáte tak laku možnosť sa rozpustiť a potom len ľahko stiahnite k okraju nechtu. Pokožka okolo tak zostane čistá.

Ak ste na cestách alebo potrebujete väčšiu hydratáciu, naše Ošetrujúce odlakovacie tampóny sú predom napustené bezacetónovým odlakovačom, a navyše majú ultra hydratačné zloženie, ktoré zanecháva nechty sviežimi, čistými a mimoriadne vyživenými.

8. Dôslednosť je kľúčom k zdravým nechtom 

Nič nerpichádza zo dňa na deň. Dôslednosť je pri starostlivosti o nechty kľúčová, predovšetkým pri starostlivosti o poškodené nechty. Pokiaľ si navyknete na každodennú ošetrujúcu rutinu s olejom či krémom a jedenkrát za týždeň polhodinku na správnu manikúru, zaručene uvidíte výsledky. S trpezlivosťou a pravidelným používaním kvalitných produktov Londontown Kur pre zdravie a rast nechtov, budú i poškodené nechty opäť krásne a hlavne dlhšie.

Prajeme vám krásne a predovšetkým zdravé nechty :)