Ako si nalakovať nechty, aby vydržali čo najdlhšie?

Poznáme to každá. Toľko snahy, času a za dva dni je po kráse. Snívate o tom, aby vám lak vydržal na nechtoch päť až sedem dní? Nie je to zase taká veda. Stačí byť dôsledná. Keď máte kvalitný lak, podlak a nadlak, dajte im šancu ukázať, čo vedia.

Správna príprava nechtu

Dožičte nechtom hydratáciu v podobe krému alebo zábalu pokojne i tesne pred manikúrou. Hydratujte a masírujte i nechtové kožičky. Odvďačia se vám zdravím. Bojíte se, aby ste nemala nechty pred lakovaním mastné? Buďte kľudná. Stačí ich zbaviť mastnoty tesne pred lakovaním. Ako na to, sa dozviete v texte nižšie.

Pilníkovanie nechtov

Neviete, aký tvar nechtov zvoliť? Určite by vám mal byť príjemný. Ideálnym tvarom je oválny, ktorý prirodzene kopíruje tvar lôžka nechtu. Môžete si ale nechty skúsiť pilníkovať i do špičky alebo do tvaru lopatky. Prečo si vybrať profi ohybné pilníky? Pretože sú šetrnejšie. Sama ucítíte, že pri pilníkovaní s pružným pilníkom vám nebrní celý necht. Pilníkovať by ste si nechty mala vždy jedným smerom, aby sa zbytočne neštiepili. Pilníkovanie tam a späť narušuje ich štruktúru.

Odstránenie nechtových kožičiek

Vidíte, ako tenké zvyšky kožičiek zostávajú na nechtoch? Sú priehľané a ľahko zostanú nepovšimnuté. Vašou úlohou je zbaviť sa ich, pretože lak na nich držať nebude. Môžete použiť klasické a desaťročiami vyskúšané pomarančové drievko k zatlačeniu nechtových kožičiek. Neodporúčame ich zbytočne strihať. Existujú i špeciálne prípravky na odstránenie kožičiek z povrchu nechtu. Napríklad Soft Touch Nail Scrub.

Odmastenie nechtov

Pred aplikáciou prvej vrstvy odmastite nechty. Niektoré nechty je potreba odmastiť celé a iným stačí len špička - tým, čo majú sklon k vysušovaniu. A čím? Jemne ich pretrite tampónikom navlhčeným v odlakovači. Kupujte si kvalitný a šetrný odlakovač, aby celá predchádzajúca hydratačná starostlivosť nebola zbytočná.

Tampón si môžete roztrihnúť napoly, ušetríte tak odlakovač. Keď používate klasickú vatu, vyberajte bez viskózy, aby ste sa nedočkala zbytočných škvŕn, ktoré môže viskóza v kontakte s odlakovačom spôsobiť. My, v našom kozmetickom salóne, používame štvorčeky z bavlnenej gázy, kktoré v sebe nezadržujú toľko odlakovača a preto sa s nimi pracuje rýchlejšie a úspornejšie.

Predávajú sa aj špeciálne prípravky na odmastenie, ale odlakovač odlakovač poslúži rovnako dobre. Pred lakovaním sa už nechtov nedotýkajte.
Jak si lakovat nehty s Londontown

Pozor na vodu!

Určite si neskúšajte lakovať rozmočené nechty. Dajte si pozor, aby ste si dlho nemáčala nechty približne dve hodiny pred lakovaním. To neznamená, že si nemôžete umývať ruky. Ale určite by ste nemala umývať riady alebo sa kúpať.

Pretrením hrany nechtu lakom a nadlakom sa zvyšuje odolnosť manikúry. Skúste si podľa návodu nalakovať na nechty jednoduché linky.
 

Prečo sa používa base coat?

Proto, nebo base coat chráni nechty pred zafarbením. Nechty sú pórovité a pigment se do nich dostane. Po odlakovaní by ste ich mala zažltnuté, najmä po červenom laku. . Podkladový lak je naviac vytvorený tak, že se dokonalo spojí s farebným lakom a drží ho pevnejšie na nechte. Preto nečakajte, až base coat zaschne a farbu nanášajte ihneď

Lak na nechty pred lakovaním nepretrepávajte, aby sa v ňom nevytvorili bublinky. Stačí zľahka premiesiť v rukách. 

Ako nanášať lak?

Štetec namočte do laku na nechty a jednu stranu obtrite o okraj fľaštičky. Postupujte ako v našom videu vyššie. Kvapku laku na nechty pritlačte na necht pred kožičku uprostred lôžka. Lak se roztiahne. Stiahnite ho k špičke nechtu. Potom se vráťte na bodku, viac pritlačte štetcom a roztiahnite pozdĺž strany. Prípadné pretiahnutie odstráňte ceruzkou, alebo vatovou tyčinkou s odlakovačom. Inšpirujte sa v našich videách. Lak dlhšie vydrží, keď s ním zľahka prejdete i hranu nechtu.

Vrstva laku by mala byť tenká. Nevadí, že prvá vrstva nie je úplne dokonalá. Počkajte do úplného zaschnutia a nalakujte druhú vrstvu rovnakým spôsobom.

Prečo sa používa top coat?

Každá žena asi tuší, že top coat zvýší lesk, chráni lak pred odlupovaním sa a praskaním. Menej žien však vie, že si s ním môže zľahka prejsť i hranu nechtu, a tým ešte viac predĺžiť trvanlivosť manikúry.

Ako nalakovať francúzsku manikúru?

Je to jednoduché. Pozrite sa na naše krátke video.

Vo videu boli použité produkty Londontown:
- podkladový lak na nechty Gel Genius Base Coat
- vrchný lak na nechty Gel Genius Top Coat pro gel-like vzhľad
- priesvitný telový lak Lakur Cheerio
- biely lak na špičku Lakur Duchess

Kedy a ako odlakovávať?

Kôli dobrej kondícii prírodných nechtov nie je práve ideálne odlakovávať nechty za menej ako 5 dní. Preto je potreba vyberať ozaj odolné a kvalitné laky na nechty. Keď pochybujete, že lak vydrží týždeň, radšej naneste druhý alebo tretí deň ješte jednu vrstvu kvalitného top coatu, aby sa výdrž predĺžila. Pri častejšom odlakovávaní odporúčame nechať nechty oddýchnuť a používať pravidelnú starostlivosť o nechty..

Odlakovanie tmavého laku? Nechcete, aby vám pod nechtovými kožičkami zostávala farba? Natrite si pred odlakováním okolie nechtu silnou vrstvou krému. Potom položte na necht tampón nasiaknutý odlakovačom, počkajte tri sekundy a stiahnite lak.

Vedeli ste, že...?

...lak odlakujete i lakom na nechty? ? Vrstvy se navzájom rozpustia. Keď ste na cestách a máte len lak a vatové tampóny, môžete ho využiť i k odlakovaniu. Stačí starší lak pretrieť a hneď stiahuť tampónom.

...môžete rýchlo opraviť odlúpnutý lak tak, že rovnakou farbou vyplníte odlúpnutú časť a potom celý lak pretriete priesvitným lakom? Môžete vyskúšať aj špeciálny prostriedok na opravu nechtu od Londontown s názvom Instant Smudge Fix.

Prajeme krásny, farebný deň!