• 0
  • 0
    Prihláste sa a nájdite tu svoje obľúbené kúsky aj nabudúce!
  • CZ
Nakúpte ešte za 60,00 € a máte dopravu zadarmo!
OK

THALGO

sleva až

50%
zobrazit akční zboží
Abercrombie

Objavte parfumy inšpirované legendou magického 200karátového čierneho diamantu, ktorý prináša šťastie a prosperitu. Sú rovnako výnimočné ako šperky slávneho šperkárskeho domu Korloff. 

Korloff parfémy

kolekcIA

K88 pre ženy

Kolekcia vôní inšpirovaná zábrusom K88 čierneho diamantu Korloff obsahuje vôňu KNo.1 inšpirovanú zeleným diamantom, zmyselnou Korlove a nežnou Miss Korloff.

 

CHCEM do e-shopu
Korloff v e-shope

Niche vône z kolekcie

 Facettes

Zbierka opisuje oblúk vašej emocionálnej cesty. Prevedie vás od túžby po gurmánskych zážitkoch, cez magnetickú príťažlivosť a nemravné myšlienky až po samotnú nemravnosť.

 

facettes v e-shopE
Korloff parfémy pro ženy
Korloff parfémy

Niche vône z kolekcie Mémoire Collection

Vône rovnako luxusné ako 88 karátový briliantový šperk zo slávneho čierneho diamantu šľachtickej rodiny Korloff-Saponjikoff. 

mémoire v e-shopu
článek na blogu

článok na bloguAko si vybrať parfum podľa rodiny vôní? 

Ako vám môžu parfumové skupiny pomôcť pri výbere toho správneho parfumu? V tomto blogu zistíte, čo znamená „rodina vôní“. 

CHCEM si pRečíTAť článOk

Vône inšpirované legendou o čiernom diamante Korloff K88 

Korloff diamant

Diamant Korfloff

Čarovný diamant

Príbeh značky Korloff začína s najzáhadnejším diamantom na svete, unikátnym 200karátovým surovým čiernym diamantom, vybrúseným do 88karátového briliantového šperku guľatého zábrusu so štandardnými 57 fazetami. Tak veľké straty sú pri brúsení čiernych diamantov pomerne bežné, pretože ide obvykle o porézny materiál, ktorý je krehký a ťažko sa ním pracuje.

V zozname slávnych čiernych diamantov zaberá Karloff Nior 5. miesto. Čierne diamanty, taktiež známe ako “carbonado”, sa od bežných diamantov líši pôvodom, štruktúrou a zložením. Ich pôvod je pre vedcov stále záhadou. Zdajú sa byť staršie ako biele a farebné diamanty a zloženie uhlíka sa líši od ostatných. 

Korloff bol pravdepodobne objavený v Brazílii v 18.-19. storočí a najprv si ho zamenili s uhlím. Patril ruskej šľachtickej rodine Korloff-Sapojnikoff, ktorá si ho po celé generácie uchovávala ako rodinný talizman, až do chvíle kým v roku 1917 opustila Rusko.

Legenda vraví: “Čierny Korloff prináša majetok, šťastie a blahobyt každému, kto má tú česť sa ho dotknúť.”

Vynikajúce výkony Peta Samprasa v tenise a úspechy Garyho Kasparova a Anatolije Karpova vo svete šachu sú pripisované práve dotyku diamantu. Rovnako tak  ruský krasokorčuliar Alexej Jagudin, ktorý mal tu česť dotknúť sa šťastného kameňa, získal zlato na zimných olympijských hrách v Salt Lake City v roku 2002. Ďalšou šťastnou osobou, ktorá mala tú česť dotknúť sa diamantu, je údajne ruská krasokorčuliarka Marina Anisina. Možno je to jeho kúzelnou mocou, možno nie... 

 

Příbeh značky

Magický čierny Korloff kúpil francúzsky podnikateľ a obchodník s diamantami Daniel Paillasseur Charmed. Bol očarený jeho príbehom a krásou a nechal ho vybrúsiť do 88karátového briliantového šperku. Nazval po ňom svoju spoločnosť, ktorá má s diamantami nie len obchodovať, ale z nich i vyrábať najzaujímavejšie a najžiadanejšie šperky. 

O 40 rokov neskôr zostáva čierny Korloff symbolom a zdrojom inšpirácie celého domu. Je považovaný za jeden z najväčších briliantových čiernych diamantov na svete. A je možné ho vidieť vystavený v Paríži. 

Spoločnosť Korloff je členom Comite Vendome - spoločenstva z roku 1936, ktoré spája najvýznamnejších šperkárov a zlatníkov. Ich poslaním je chrániť pridanú hodnotu slávneho námestia Place Vendôme v Paríži. Bezpečnosť, kultúru, architektúru i svetovú reputáciu.

Za posledných 29 rokov sa spoločnosť Korloff rozrástla v mohutné medzinárodné šperkárske impérium s 45 exkluzívnymi butikmi po celom svete a viac ako 450 predajnými miestami. Možno, že legendárny diamant, mal na ňu taký blahodarný vplyv, že došlo k jej fenomenálnemu rastu počas tohto krátkeho obdobia. 

 

Daniel Paillasseur

Daniel Paillasseur

Korlove vůně

Vôňa Korlove

Parfumy

Od 1. júna 2018 preberá miesto výkonného riaditeľa a spoločníka Bassam Azakir. Do obchodného rozvoja značky na medzinárodnej úrovni bol zapojený už od roku 1999. Hlboko rozumie potrebám spoločnosti a zároveň rozumie zmenám v oblasti luxusného priemyslu.

Parfumy dokonalo nadväzujú na kreatívnu tvorbu šperkov, hodiniek a luxusných doplnkov. Sú rovnako exkluzívne a štýlové. Každá z luxusných vôní vás pozýva do sveta Karloff. Sú verné svojim hodnotám a tvoria ich parfuméri z prestížnych firiem (Firmenich, Expressions Parfumées, Givaudan, Robertet), tými najrafinovanejšími esenciami a olejmi. 

S rovnakou starostlivosťou a kreativitou, s akou brúsi diamanty, navrhuje i flakóny parfumov. Kombinuje klasiku a smelosť. Vždy do nich zakomponuje odkaz na čierny diamant Korloff. 

Objavte výnimočné parfumy pre ženy, mužov a unisex vône z kolekcií K88 a Mémoire.

 

 

prezentácia značky na youtube

Video Korloff Mémoire Collection

ZOBRAZIŤ CELÉ VIDEO

Partnerské salóny

Nájdite si cestu do salónu krásy. Naše partnerské salóny sa o vás budú starať s láskou. Učíme ich tie najlepšie pracovné postupy k starostlivosti o pleť a pokožku tela. Učíme ich poznať vaše problémy a riešiť ich. Zverte sa im a pomôžu vám zachovať si a získať krásnu a zdravú pleť..

  • SALÓNY THALGOMORSKÁ KOZMETIKA
  • SALÓNY LONDONTOWNNECHTOVÁ KOZMETIKA
  • SALÓNY MARIA GALLANDLUXUSNÁ KOZMETIKA

Pre všetky partnerské salóny

WEBOVÁ PREZENTÁCIA ZDARMA

CHCEM SA STAŤ PARTNERSKÝM SALÓNOM
Thalgo Source Marine

Neviete si rady s výberom správnej kozmetiky?

POMôŽEME VÁM VYBRAŤ. PÍŠTE DO chatu

BLOG: Zistite si svoj typ pleti