Poznať typ pleti je nutnosťou pre správny výber kozmetiky 

Kto by nechcel mať sviežu, krásnu a na dotyk hebkú pleť? Sníva o tom každá žena, pre ktorú je jej tvár nočnou morou. Pritom častokrát zbytočne. Za problémami s pleťou obvykle stojí fakt, že nevieme, akého typu pleti ste majiteľka. 

Dnes vám predstavíme 4 základné typy pleti a ich špecifiká. Poradíme, aké produkty pre daný typ zvoliť, aby sa predišlo možnej precitlivenosti, začervenaniu i predčasnému starnutiu. To všetko môže nesprávne zvolená kozmetická starostlivosť spôsobiť. 

Thalgo kosmetika

Normálna pleť 

Ako sa prejavuje: 
Normálna pleť je pleť je ideálny typ pleti, bohužiaľ je veľmi zriedkavá. Mazové žľazy produkujú rovnomerné množstvo mazu, póry sa neupchávajú a nie sú takmer vôbec vidieť. Pleť je hebká, zamatová s ružovkastou farbou, pružná a nemá sklon k vzniku vrások. 

Ako sa o ňu starať: 
Základom Základom starostlivosti o každú pleť je hydratácia. Normálnej, bezproblémovej pleti teda stačí Hydratačný rad Source Marine od Thalgo. Ponúka hydratáciu a rozjasnenie počas 24 h a dodá pleti všetko, čo behom dňa potrebuje. Pleť čistite pravidelne ráno a večer. Potom použite Hydratačný gélový krém. Raz týždenne odporúčame peeling a Hydratačnú masku Source Marine. 

Source Marine Thalgo

Suchá pleť

Ako sa prejavuje: 
Suchá pleť trpí na zníženú tvorbu mazu, preto vytvára pocit pnutia, tvoria sa šupinky a pleť je na pohľad tenká. Je menej odolná, ľahko zraniteľná, náchylná na začervenanie, podráždenie a skorej sa na nej začínajú tvoriť vrásky. Používajte hutnejšie, vyživujúce krémy

Ako sa o ňu starať:
Soin Dermatologique Maria Galland je vysoko účinný rad pre navrátenie rovnováhy problémovej pleti. Pleť vyčistite ráno a večer Jemným čistiacim gélom 120 pre suchú pleť a hydratujte ľahkým Ochranným hydratačným krémom D-920 pre suchú pleť s SPF 30.

Soin Dermatologique Maria GallandSoin Dermatologique Maria Galland

Citlivá pleť

Ako sa prejavuje:
Citlivá môže byť pleť akéhokoľvek typu. Môže sa jednať aj o sezónnu záležitosť. Určite ale venujte citlivosti zvýšenú pozornosť, aby neprerástla až do kuperózy. To je stav, kedy začnete pozorovať popraskané žilky a červené fliačky. Citlivá pleť páli, ľahko sa podráždi, býva aj vysušená. Objavujú sa na nej šupinky a niekedy sa dokonca lúpe. Väčšie sklony ku kuperóze má suchá, dehydratovaná a namáhaná pleť.  Pokiaľ pozorujete podobné príznaky, prečítajte si tento článok o kuperóze a citlivej pleti

Ako sa o ňu starať:
Rad Rexaline Derma je špeciálne navrhnutý pre citlivú a zmiešanú pleť. Prináša okamžitú úľavu od podráždenia a začervenania. Chráni pleť pred vonkajšími vplyvmi, znižuje citlivosť a hydratuje. Pleť vyčistite ráno a večer enzymatickým peelingom, ošetrite hydratačným krémom proti starnutiu a pokiaľ máte citlivú oblasť okolo očí, pravidelne nanášajte tiež očný krém. Tip: máme skvelé skúsenosti s nápravným Sérom na citlivú pleť Derma Corrector. Účinok na začervenané miesta je vďaka jeho jemne zelenkavému odtieňu vidieť okamžite. Pôsobí ako firewall pre citlivou pleť.

Rexaline DermaRexaline Derma kozmetika

Mastná a zmiešaná pleť 

Ako sa prejavuje:
Mastná a zmiešaná pleť je výsadou predovšetkým dospievajúcich, ale neplechu môže spôsobiť i v zrelšom veku. Typickým znakom sú rozšírené póry a lesknúca sa pleť už krátko po očistení. Vďaka zvýšenej tvorbe mazu má sklony k upchávaniu pórov a nečistotám, a tím je náchylnejšia k tvorbe akné. Vyžaduje čistenie 2 x denne a hĺbkovú starostlivosť. Potešujúce je, že mastnejšia pleť je odolná. Vďaka mastnému filmu je výborne chránená proti vysychaniu a zostáva tak dlhšie hladká a bez vrások. 

Klasickým znakom zmiešanej pleti je nerovnomerné rozloženie mazových žliaz. Teda, nos, brada a čelo sú mastnejšie (tzv. T-zóna). Oproti tomu líca, okolie očí a krk bývajú normálne až suché, niekedy dokonca i citlivé. Preto je tak veľmi náročná na starostlivosť. Niekedy potrebujete viac produktov na rôzne oblasti. 

Ako sa o ňu starať: 
Vyskúšajte napríklad rad Musalis od bio kozmetiky Kadalys s aktívnymi látkami zo zeleného banánu. Chráni pleť pred vonkajšími vplyvmi, má ľahkú textúru, rozjasňuje, hydratuje a vyhladzuje pokožku.  Zároveň pôsobí aj proti prvým vráskam. Nezabúdajte pravidelne 2x denne pleť čistiť kozmetikou z radu Musaclean

Musalis od KadalysMusalis od Kadalys kozmetika

Poznať typ pleti nestačí 

Keď poznáte svoj typ pleti, je dôležité vnímať taktiež aktuálny stav pleti, ktorý sa počas roku mení. Pamätajte, že je dôležité riešiť najprv aktuálny stav a potom až napríklad vrásky. 

Častým a nepríjemným stavom je dehydratácia, s ktorou súvisí aj unavený a mdlý vzhľad. Pleť vyzerá staršia a zašedlá. Môžu sa z nej odlupovať šupinky. Pokiaľ sa tento stav dlhodobo nerieši, môžeme sa dopracovať až k citlivej pleti. Dehydratovaný môže byť akýkoľvek typ pleti. Odporúčame pravidelne odstraňovať šupinky peelingom podľa typu pleti, nasadiť masku a dvakrát denne hydratovať kvalitnou kozmetikou. Krémy používajte len na dobre vyčistenú pleť, aby sa dobre vstrebali a plnili svoju úlohu.

Životný rytmus ovplyvňuje našu pleť. Vytvára nové, dočasné potreby naviac ku štandardným potrebám vašej pleti. Maria Galland Paris odpovedá na tieto urgentné požiadavky radom elixírov ULTIM´BOOST. V tomto rade nájdete elixír pre zjednotenie pleti, zmatnenie, hydratáciu, lifting, rozjasnenie a regeneráciu pleti. Skúste blog o čistení pleti

Další článek v blogu