• 0
  • 0
    Prihláste sa a nájdite tu svoje obľúbené kúsky aj nabudúce!
  • CZ
Nakúpte ešte za 60,00 € a máte dopravu zadarmo!
OK

THALGO

sleva až

50%
zobrazit akční zboží
Abercrombie

„Všetko, čo tvorím, v sebe nosí emóciu. A parfumy hlavne. 
Vône sú predovšetkým o emóciách.“ 
Oscar de la Renta 

parfémy Oscar de la Renta

Očarte všetkých okolo sebavôňami z radu Bella

Do rodiny vôní Bella Rosa, Blanca, Essence a modrej verzie Bouquet sa v roku 2023 pridá Bella Tropicale

V NAŠOM E-SHOPE
parfémy Oscar de la Renta

SEBAVEDOMÁ, TAJOMNÁ A HREJIVÁ


Alibi Eau Sensuelle

Zažite jemné zvádzanie s fascinujúcou a hrejivou vôňou Alibi Sensuelle. Tóny bieleho čaju, ruže a pižma prebudia vaše zmysly.

V NAŠOM E-SHOPE
parfém Oscar de la Renta Alibi Sensuelle
Oscar de la Renta vůně Alibi

zažijte opojnou smyslnost a touhus vůněmi Alibi

Rad očarujúcich a zmyselných vôní Oscar de la Renta vás úplne pohltí svojou dobrodružnou povahou. 

V NAŠOM E-SHOPE
článek na blogu


článOk na bloguAko správne používať parfum?

Jednoducho parfum streknúť a ísť? Ale kam? A aký typ vône si vôbec vybrať? Aj nosenie parfumov má svoje zákonitosti. 

CHCEMI VEDIEŤ VIaC

Legendárny módny návrhár Oscar de la Renta (1932 – 2014) bol pravý gentleman zo starej školy už na prvý pohľad.

Oscar de la Renta návrhář

Oscar de la Renta, vášnivý návrhár, bol obdivovaný pre tvorbu špičkovo luxusných odevov a doplnkov.

Inšpirovala ho najmä láska k ženám. Uchvacovala ho schopnosť žien premeniť jeho modely v luxusné róby len tým, že si ich oblečú.

"Elegancia je spôsob života." Oscar de la Renta

De la Renta miloval výnimočné ženy, ktoré prežívajú každučký deň svojho života s veľkou vášňou, sebavedomím a štýlom. Vždy sa snažil, aby ženy v jeho modeloch vyzerali a cítili sa krásne. Jeho výrobky s radosťou nosila Jacqueline Kennedyová a potom i ďalšie prvé dámy USA či princezná Diana. Módny dom Oscar de la Renta oblieka známe osobnosti i po jeho smrti. Od filmových hviezd až po členov kráľovských rodín.

Cesta na vrchol

Oscar de la Renta, celým svojim menom Óscar Arístides Renta Fiallo, sa narodil v Dominikánskej republike v roku 1932 ako najmladší zo 7 detí a jediný syn. V 18 rokoch mu zomrela matka a on sa presťahoval do Madridu, kde študoval maliarstvo. Aby si privyrobil na živobytie, kreslil návrhy pre noviny a módne domy. Tak vznikla jeho vášeň pre módu. Jeho nákresy videla manželka amerického veľvyslanca a najala si ho, aby navrhol róbu pre jej dcéru. Tá sa objavila na titulných stranách v časopise Life, čo mu otvorilo cestu do vedúcich módnych domov vo Španielsku.

Čoskoro sa objavil i v dome majstra haute couture a svojho mentora, Cristóbala Balenciaga, kde sa začal učiť dokonalému remeslu. Neskôr prešiel do módneho domu Lanvin v Paríži, kde pracoval ako asistent návrhára Antonia Castilla. V roku 1963 prišiel do New Yorku, aby tam vytvoril kolekciu pre Elizabeth Arden.  V roku 1965 sa do New Yorku presťahoval a tvoril pre Jane Derby.  Po jej smrti prevzal rad ready-to-wear a po prvýkrát použil značku „Oscar de la Renta for Jane Derby“, čo neskôr skrátil už len na svoje meno. V roku 1974 prevzal celú firmu. Tvoril mimo iné i pre americkú pobočku Diora a francúzsky Balmain.

Pre vášnivé ženy s nadčasovou charizmou.

 

 

 

 

Ocenenia a dobročinnosť

Počas svojho života nazbieral celý rad ocenení a pôct. Obzvlášť dôležitá je cena CFDA (Council of Fashion Designers of America) za celoživotné dielo. Dvakrát vyhral cenu Amerických módnych kritikov Coty (obdoba Oscarov) a bol uvedený do siene slávy. V roku 2000 získal zlatú medailu za umenie od španielskeho kráľa Juana Carlosa I.

V roku 2013 sa konala výstava v  Clinton Presidential Center v Arkansase pod názvom „Oscar de la Renta: americká ikona“, ktorá dokumentovala jeho život a dielo . De la Renta pôsobil tiež v dôležitých charitativnych organizáciách ako je New Yorkers for Children, Americas Society alebo Queen Sofía Spanish Institute na podporu španielčiny a španielskej kultúry v Amerike. Pomohol tiež vybudovať potrebnú školu a centrum dennej starostlivosti v Dominikánskej republike pre 1200 detí.

Zomrel v 82 rokoch na komplikácie spojené s rakovinou.

Po smrti Oscara de la Renty v roku 2014 firma predstavila úplne prvého kreatívneho riaditeľa značky, Petera Coppinga. V lete 2017 odstupuje z rodinných dôvodov. Tím pracuje ďalej na modeloch z výnimočného sveta Oscara de la Renty, ktoré budú stále oslňovať ženy a mužov po celom svete. Nakupovať môžete priamo na www.oscardelarenta.com. Nechajte se zlákať remeselnou zručnosťou, živými farbami a kvalitnými materiálmi.

 

Emócie premietnuté do vôní

Prvý parfum uviedol v roku 1977 s názvom Oscar a zaznamenal okamžitý úspech.

Najnovšie vône z dielne Oscara de la Renta nesú názov Bella. V januári 2018 prišla na trh vôňa Bella Blanca inšpirovaná hravou láskou k životu pána de la Renty s flakónom ilustrujúcim precíznosť a zložitosť dámskych spoločenských šiat. V januári 2019 sa k nej pridala Bella Rosa, nepopierateľne ženská a prudko elegantná, zachycujúca romantickú atmosféru tajomnej záhrady. Zatiaľ posledná, najnovšia je Bella Essence, pripomínajúca pocit zamilovanosti. Parfumy Bella očarujú všetkých okolo vás a zanechajú nezabudnuteľný dojem.

"Nosiť parfum je luxus. Rozmaznávanie s fantáziou." Oscar de la Renta

Bella Essence Oscar de la Renta

 

 

"Všetko čo tvorím, v sebe nesie emócie. Parfumy hlavne. Vône sú predovšetkým o emóciách." Oscar de la Renta

 

 

ochutnAjte z nášho youtube kanálu

Oscar de la Renta Alibi
vône pre ženy

ZOBRAZIT CELÉ VIDEO

Partnerské salóny

Nájdite si cestu do salónu krásy. Naše partnerské salóny sa o vás budú starať s láskou. Učíme ich tie najlepšie pracovné postupy k starostlivosti o pleť a pokožku tela. Učíme ich poznať vaše problémy a riešiť ich. Zverte sa im a pomôžu vám zachovať si a získať krásnu a zdravú pleť..

  • SALÓNY THALGOMORSKÁ KOZMETIKA
  • SALÓNY LONDONTOWNNECHTOVÁ KOZMETIKA
  • SALÓNY MARIA GALLANDLUXUSNÁ KOZMETIKA

Pre všetky partnerské salóny

WEBOVÁ PREZENTÁCIA ZDARMA

CHCEM SA STAŤ PARTNERSKÝM SALÓNOM
BKate kozmetika na obocie

Neviete si rady s výberom správnej kozmetiky?

POMôŽEME VÁM VYBRAŤ. PÍŠTE DO chatu

BLOG: Zistite si svoj typ pleti