• 0
  • 0
    Prihláste sa a nájdite tu svoje obľúbené kúsky aj nabudúce!
  • CZ
Nakúpte ešte za 60,00 € a máte dopravu zadarmo!
OK

THALGO

sleva až

50%
zobrazit akční zboží
Abercrombie

Parfumy klenotnickej značky Boucheron odrážajú skutočnú hodnotu drahých šperkov. Sú tajomné, zvodné a zmyselné. Majstrovské kúsky so zmyslom pre jedinečnosť. 

parfémy Boucheron

Novinka v obľúbenom rade inšpirovanOM slávnym prsteňom Quatre Iconic

V NAŠOM E-SHOPE
Parfém Boucheron Quatre Iconic

Vôňa pre naozajstnú dámu 

Serpent Bohéme

 

v nAŠOM E-SHOPE
Boucheron Serpent Bohéme
parfém Boucheron Singulier pro muze

Aromatická a moderná vôňaSingulier

Vôňa je vystavaná okolo cédra. Má svieže prvé tóny, aromatické srdce a kontrastujúce základ.

V NAŠEM ESHOPU
niche boucheron

Článok na bloguAko sa z tradičných parfumov stali “niche”? 

Odkiaľ sa vynorili niche parfumy? Ešte nedávno vznikali vône pomaly a premyslene. Mainstream si však žiada rýchlosť a svižné zmeny. Bohužiaľ na úkor kvality. V našom blogu sa dočítate, ako a prečo vznikli niche vône. 

CHCEM VEDIEŤ VIAC

Parfumy klenotníckej značky Boucheron odrážajú skutočnú hodnotu drahých šperkov. Sú tajomné, zvodné a zmyselné. 

Frederic Boucheron

Frédéric Boucheron, zakladateľ domu (zdroj Wikipedia)

Legendárny klenotník

Firma Boucheron tvorí cez viac ako 150 rokov výnimočné klenoty, ktoré napĺňajú srdce vzrušením. Frédéric Boucheron ju založil už v roku 1858. V roku 1893 sa ako prvý klenotník usadil na slávnom námestí "klenotníkov" Place Vendôme v Paríži. Čoskoro na to otvoril butiky v Londýne a Moskve a jeho sláva rástla s každou ďalšou objednávkou. Frédéric bol predovšetkým inovátorom štýlu „art nouveau“. Zomrel krátko po získaní vyznamenania na svetovej výstave Expo Paris 1900, ktorá oslavovala úspechy 19. storočia. V jeho majstrovskej práci potom pokračoval jeho syn Louis a neskôr Gérard a Alain Boucheronovi. 

Uprostred námestia klenotníkov Place Vendôme sa týči Vendômský triumfálny stĺp cisára Napoleona I. s jeho sochou na vrchole. Sídlia tu najprestížnejšie značky ako Boucheron, Cartier, Tiffani, Van Cleef and Arpels, Christian Dior apod. 

Zmysel pre jedinečnosť 

Majstrovské kúsky značky Boucheron si po celú svoju históriu udržujú určitú tajomnosť a dráždivosť. Sú smelé a extravagantné, určené pre krásne, originálne, slobodomyseľné a niekedy nebezpečné, ale pritom vždy elegantné ženy. Vzdávajú poctu ženskosti a modernosti. Tento koncept sa prelína celým jeho dielom. V Boucheronových dielňach priviedli k životu nespočetné množstvo extravagantných výtvorov, či už šlo o 159karátový zafír alebo neuveriteľne farebné diamanty. 

„Zmyslom nášho bytia je vytvárať emócie.“
Frédéric Boucheron

Všetko okolo domu Boucheron vystihuje radosť a šťastie. Celá jeho tvorba nesie pozitívnu energiu, ktorá oslavuje život.

Ktorá dáma by si nechcela aspoň raz vyskúšať napríklad náhrdelník z kolekcie Bouquet d´Ailes (Okrídlená kytica) inšpirovaný naturalistickým obdobím okolo roku 1900. Majstrovská koláž krídiel motýľov a vážok a pávích pier. Smaragdy, farebné zafíry, drahé kamene a diamanty.

Náhrdelník z kolekce Bouquet d´Ailes

Náhrdelník z kolekcie Bouquet d´Ailes

Maharadža z Patialy

Maharadža z Patialy bbol významným zákazníkom značky Boucheron aj  Cartier.

Výnimočná klientela

Medzi jeho najvýznamnejšími klientami nájdete napríklad maharadžu z Patialy, ktorý neváhal do rúk Louise Boucherona zveriť zbierku drahých kameňov, aby ich premenil na veľkolepé kúsky. Žil v rokoch 1891 – 1938 a vládol 38 rokov. Reprezentoval Indiu v Lige národov a bol kancelárom indickej Komory princov. O dva roky neskôr zveril Boucheronovi íránský šáh poklad Perzskej ríše. Objednávala si u neho aj císarovna Eugenia, Romanovci, vojvoda z Windsoru, ale taktiež dámy z tak trochu „nebezpečnej“ spoločnosti. Zatiaľ čo ostatné domy odmietli predávať svoje výtvory francúzskemu podsvetiu a kurtizánam, Boucheron im navrhol brilantnú ponuku. Tým, že venoval tak málo pozornosti protokolu alebo sociálnemu postaveniu, ukázal takmer avantgardnú toleranciu ženám, ktoré sa tým oslobodili od konvencií. Táto otvorenosť je stále súčasťou kódexu značky Boucheron. 

Večné a zmyselné poklady

Zatiaľ čo ostatný klenotníci pracujú s farbou, umelci v Boucheronovej dielni nezabúdajú na svoje maliarske plátno – na pokožku. Každý šperk splynie s jej jemnosťou, žiarou a textúrou. Sleduje krivky tela a vlní sa prirodzeným pohybom. Zlato doslova ožíva a aj tie najzložitejšie konkurenčné šperky pred tými Boucheronovými blednú.

Dom používa veľmi odvážne techniky brúsenia, vkladania krištáľov, zlata a drahých kameňov. Dôkazom toho sú výtvory ako náhrdelník Question Mark prezentovaný na Medzinárodnej výstave v roku 1899. Šperky s indickými vplyvmi, ktoré preferoval Louis Boucheron. Ďalej napríklad slávne hodinky Reflet z roku 1947. Legendárny prsteň Quatre vytvorený v roku 2004. Ten odhaľuje ikonické kódy značky a výnimočnosť majstrovskej práce prostredníctvom kombinácie niekoľkých druhov zlata a textúr. 

Kultové šperky pritiahli pozornosť tisícok žien, vrátane celebrít ako Joséphine Baker, Grace Kelly, Cameron Diaz, Julianne Moore, Gwen Stefani, Nicole Kidman, Salma Hayek, Jodie Foster, Anne Hathaway, Charlotte Rampling a Kristin Scott Thomas a mnohých ďalších. 

prsten Quatre

Náhrdelník Question Mark (Point d’Interrogation) prezentovaný na výstave v r.1899

prsten Quatre

Ikonický prsteň Quatre zo štyroch rôzne zdobených krúžkov a materiálov je dokonalou kombináciou pre každého, každý moment a každý štýl.

Legendárne vône

Boucheron vstúpil do ríše parfumov v roku 1988. Parfumy odrážajú skutočnú hodnotu drahých šperkov a kameňov. Sú symbolom ženskosti, poctou záhadnosti, zvodnosti a zmyselnosti. Každá z vôní je ukrytá v premyslenom flakóne s uzáverom v tvaru kabošonu, ktorá vzdáva hold majstrovskému know-how. 

„Bolo to nové putovanie po cestách snov a modernej zmyselnosti Nový jazyk pre vyjadrenie emócií.“
Alain Boucheron (Prezident domu 1980 - 2004)

Prvý parfum domu Boucheron z roku 1988 nesie názov „Ring“. Bol inšpirovaný magickým svetom dielní na Place Vendôme, a preto sa ukrýva vo fľaštičke tvaru prsteňa.

Poctou modernej ikonickej kolekcii šperkov zo štyroch rôznych materiálov a textúr je rad parfumov Quatre inšpirovanej rovnomenným prsteňom.

V decembri roku 2010 spojili svoje sily dva prestížne domy. Podpísaním exkluzívnej licenčnej zmluvy s francúzskou firmou Interparfums vstúpil klenotník Boucheron do novej éry, ktorá je príležitosťou k obnove legendárnych parfumov a tvorbe nových skvostov.

Boucheron parfémy

ochutnAjte z nášho youtube kanálu

Vône Boucheron Serpent Bohéme

ZOBRAZIŤ CELÉ VIDEO

Partnerské salóny

Nájdite si cestu do salónu krásy. Naše partnerské salóny sa o vás budú starať s láskou. Učíme ich tie najlepšie pracovné postupy k starostlivosti o pleť a pokožku tela. Učíme ich poznať vaše problémy a riešiť ich. Zverte sa im a pomôžu vám zachovať si a získať krásnu a zdravú pleť..

  • SALÓNY THALGOMORSKÁ KOZMETIKA
  • SALÓNY LONDONTOWNNECHTOVÁ KOZMETIKA
  • SALÓNY MARIA GALLANDLUXUSNÁ KOZMETIKA

Pre všetky partnerské salóny

WEBOVÁ PREZENTÁCIA ZDARMA

CHCEM SA STAŤ PARTNERSKÝM SALÓNOM
BKate kozmetika na obocie

Neviete si rady s výberom správnej kozmetiky?

POMôŽEME VÁM VYBRAŤ. PÍŠTE DO chatu

BLOG: Zistite si svoj typ pleti