Prinášame vám jednoduchý a užitočný návod s kozmetičkou a vizážistkou Kateřinou Bartoškovou, ako sa starať o vaše obočie. Ponúkame dve rôzne varianty, ako si obočie upraviť. Vďaka veľmi ľahkej aplikácii zvládne dokonalo upraviť obočie i úplný začiatočník.

Prirodzené a dokonalé obočie, krok za krokom.

1. Krok – vyčešte a upravte obočie

Pomocou fixačného gélu, ktorý ponúkame v dvoch variantach: transparentný alebo hnedý odtieň, vyčešeme chĺpky po smere rastu. S hnedým odtieňom gélu musíme byť opatrní, aby sme chĺpky nevyčesávali príliš vysoko a farba sa neotlačila na kožu. Pokiaľ by sme chceli obočiu dodať viac prirodzeného dojmu, môžeme vyčesávať chĺpky i v proti smere, tým sa nám chĺpky zdvihnú a nebudú tak uhladené. Potom chvíľu počkáme, dokým pomáda zaschne, aby sme mohli pokračovať v nasledujúcim krokoch.

2. Krok – nakreslite obočie dvoma spôsobmi

a) Jednotlivé chĺpky

Na zafixovanie obočia použijeme jedinečnú pomádu, s ktorou obočie viac zvýrazníme alebo doplníme chĺpky na miestach, kde nám nedorastajú. Pomocou zkoseného štetčeka nanesieme malé množstvo na chrbát ruky a následne nakreslíme jednotlivé chĺpky. Pokiaľ budeme mať nedostatok farby, môžeme si z chrbta ruky vziať viac. Na záver celé obočie vyčešeme, aby výsledok bol čo najviac prirodzený.

b) Jednotlivé línie

Pokiaľ sa vám nechce kresliť jednotlivé chĺpky, ale dávate prednosť dokonalo upravenému obočiu vďaka jednotlivým a celistvým líniám, ponúkame druhú variantu. S pomocou pudrovej ceruzky začneme od koreňa nosu kresliť jednoliiatu líniu pozdĺž smeru rastu chĺpkov. Následne druhou stranou ceruzky, kde sa nachádza kefka, vyčešeme farbu pre prirodzený výsledok.

3. Krok – rozjasnite obočie a očné okolie

Keď máme obočie nakreslené, musíme ho malinko doupraviť. Vďaka duo rozjasňujúcej ceruzke zvýrazníme a rozjasníme ako tvar obočia, tak celý pohľad. Pomocou plochého štetčeka opäť nanesieme telovú farbu na chrbát ruky a nakreslíme spodnú linku obočia tak, aby bola čistá. Aby sme prejasnili naše obočie a očné okolie, aplikujeme rozjasňovač do vnútorného kúta oka, ďalej prejasníme koreň a špičku nosa a na záver prejasníme oblasť nadočnicového oblúka. A dokonalo prirodzené a upravené obočie je hotové!

Tip a návod pre linku od vizážistky Kateřiny Bartoškové

Pre všetky ženy, ktoré majú rady multifunkčné produkty, máme tip, ako si vďaka pomádě urobiť linky. Malé množstvo si opäť nanesieme na chrbát ruky, aby nebolo produktu príliš veľa a štetinky štetčeka sa zúžili k sebe. Farbu nanášame tak, aby najsilnejšia časť bola v poslednej tretine oka. Vďaka pomáde, linky nebudú klasické, nebudú tak tmavé a budú pôsobiť veľmi prirodzene. Špičku nakreslíme najlepšie s otvoreným okom, aby sme videli, kde sa láme kožná riasa.

Všetko začalo vášňou pre obočie a predstavením sa svetu v roku 2019. Značka B'Kate pochádza z Holandska a znamená dôveru, ambíciu, silu, autenticitu a krásu. Kompletný sortiment zahŕňa pomády, ceruzky, gély, oleje, štetce a doplnky pre úpravu obočia.