Výskumy ukazujú, že naši muži sa o svoju pleť veľmi nestarajú

Výskum spoločnosti AcuPoll odhalil, že 33 % mužov sa priznáva, že si každý deň neumýva tvár. Mladší muži sa častejšie vykašlali na každodenné umývanie tváre, polovica mužov vo veku 18-24 rokov sa priznala k tomu, že si neumýva tvár denne. 63 % mužov nepoužíva pravidelne prostriedky na umývanie tváre a 11 % tvrdí, že ich nikdy ani neskúsili. To znamená, že väčšina mužov si stále iba len oplachuje tvár vodou, natiera sa telovým mliekom, umýva sa šampónom, alebo ešte horšie - obyčajným mydlom.

Dobrá správa je, že podľa prieskumu šesťdesiat percent mužov vyskúšalo nejaký produkt starostlivosti o pleť určený pre mužov. Čo je celkom posun vpred. V roku 1990 ukázal výskum sanfranciskej univerzity, že nejakú pleťovú kozmetiku používalo maličké 4 % mužov.

péče o pleť muži

Ako teda na čistenie pleti mužov?

 

1. Pravidelne si čistite tvár

Zabudnite na kocku mydla kôli jeho drsným účinkom. Väčšina komerčných mydiel má extrémne vysoké pH, ktoré pleť vysušuje. Áno, každodenné čistenie je základ. Pokojne ráno i večer. Ale čo použiť? Hľadajte čistiaci gél pre mužov. Použiť môžete i klasické pleťové mlieko alebo aj penu, ktorú používa vaša žena, v prípade že nemáte priamo pánsku čistiacu kozmetiku. Všetky tieto čistiace a odličovacie produkty môžete naniesť krúživými pohybmi na vlhkú tvár, zľahka rozmasírovať a potom dobre opláchnuť. Vedia rozpúšťať prebytočný maz, nečistoty a makeup. 

Prečo sa vyvíja špeciálna kozmetika pre mužov? Kôli fyziologickým rozdielom medzi pleťou mužov a žien. Muži produkujú viac kolagénu a kožného mazu než ženy, a preto je ich pleť silnejšia a mastnejšia. Zároveň je namáhaná každodenným holením.

2. Použite vhodný krém

Cez deň vám bude stačiť hydratačný krém, ale večer môžete pridať prípravky pre viac účinkov. Najmä na regeneráciu a proti starnutiu, ktoré využívajú prirodzenú regeneráciu tela počas spánku. Dajte pozor, aby ste si vybrali správny krém pre svoj typ pleti. Ak ju máte mastnejšiu, bude vám vyhovovať ľahší, možno i s gélovou, textúrou. Pre suchšiu pleť sa viac hodí hutnejší krém s výživnou konzistenciou.

3. Špeciálna starostlivosť

Ak vás znervózňujú kruhy pod očami, alebo vrásky okolo očí, nebojte sa siahnuť po špeciálnych produktoch na očné okolie. Chcete posilniť účinky pleťového krému? Použite pred nanesením krému na vyčistenú pleť pleťové sérum s účinkami, aké potrebujete. Nechajte ho chvíľu vsiaknuť a až potom naneste krém. Taká starostlivosť je ideálna na noc. Čisto pánske pleťové sérum nie je bežné. Aké ďalšie špeciálne starostlivosti existujú? Stretnete sa s rôznymi typmi lokálnych sér, či už na vrásky alebo napríklad na pigmentové škvrny. Dobre si prečítajte návod na použitie.

4. Nebojte sa peelingu či masky

Peeling 1-2 x do týždňa vám pomôže udržať rozjasnenú a hladkú pleť. Klasický peeling má mikročiastočky a manuálne obrusuje odumreté pleťové bunky. V prípade, že máte pleť skôr citlivú (teda so sklonom k podráždeniu a začervenaniu), vyberte si peeling enzýmatický. Ten sa vmasíruje a necháva sa pôsobiť. Enzýmy pracujú miesto mikročiastočiek, ktoré by mohli citlivú pleť poškodiť. 

Urobte si rituál a po peelingu naneste pleťovú masku s hydratačnými alebo inými účinkami, ktoré vaša pleť potrebuje. Nechajte ju podľa návodu pár minút pôsobiť. Maska vašu pleť oživí a hydratuje na maximum. Rozžiari ju a na pohľad skrášli. Použite ju napríklad i predtým, než idete večer von. Zlupovaciu masku zlúpnete a dočistíte zvyšky, krémovú masku zmyjete vodou. Zvyšky môžete dočistiť i pleťovou vodou, ktorá vyrovnáva pH a tonizuje. Potom naneste krém ako zvyčajne.

5. Starostlivosť o fúzy alebo prípravky po holení

Či už milujete hladkú alebo zarastenú bradu, nezabúdajte na ňu. Oholenú pleť ošetrite vodou alebo balzamom po holení, ktoré ošetrujú  podráždenú pokožku a urýchľujú hojenie. Keď si pestujete bradu, dbajte na jej neustále perfektný strih, aby sa vaša ozdoba nepremenila skôr na vadu než krásu. Brada, z ktorej vytŕčajú prerastené a neposlušné fúzy na všetky strany ozaj nie je zvodná, skôr naopak. Strihajte ju každé dva týždne a nezabúdajte na každodenné umývanie. Čisté fúzy si jemne prejdite a uhľaďte rukou s troškou oleja vhodného na fúzy. Dodá im tvar, lesk a príjemnú vôňu.

Akú kozmetiku pre mužov odporúčame?

Salónna kozmetika THALGO Men Force Marine je rokmi osvedčená a vysoko účinná starostlivosť pre mužov. Vyhovuje špeciálnym požiadavkám ich pleti: je silnejšia, viac sa mastní a býva veľmi namáhaná každodenným holením. Produkty Thalgo ponúkajú odborné riešenie problémov tejto pleti. Sú vysoko účinné a príjemné. Riasa Algue Bleue Vitale® obnoví svieži vzhľad i pocit po vyčerpávajúcom dni. Morská riasa Algue Bleue Vitale® zbiera svoju silu z hlbín skoro 6 000 rokov starého jazera Klamath Lake, medzi rodenými Američanmi známeho tiež ako „liečivé jazero“. Táto riasa je energizujúca a pomáha upokojovať stresované bunky. Tým zvyšuje účinky aktívnych látok. Stimuluje bunkovú obnovu a má vedecky preukázané účinky proti starnutiu.

Thalgo kosmetika pro muže

S širšou radou starostlivosti pre mužov prišla i značka Guess. Nájdete ju u nás pod názvom GUESS Grooming Effect. Okrem krémov a telových produktov v nej nájdete tiež olej na fúzy, ktorý ocení každý moderný gentleman, ktorý sa chce o svoju bradu dobre starať.

Guess Grooming Effect