Naïf to urobil znovu. Rovnako ako každý rok vylepšil zloženie už tak dokonalých ochranných krémov na opaľovanie. Prečo? Pretože Jochem a Sjoerd, zakľadatelia značky Naïf, chcú pre naše deti a bábätká tú najlepšiu ochranu pred slnečnými lúčmi. Navyše maximálne uživateľsky prívetivú a rešpektujúcu životné prostredie. Poďme sa detailnejšie pozrieť na zmeny, ktorými detské minerálne krémy na opaľovanie Naïf tento rok prešli. 

Pôvodne zloženie ochranných krémov na opaľovanie

Základom opaľovacích krémov Naïf je minerálny UV filter na báze oxidu zinočnatého bez nanočástic (Zinc oxide non nano). Oxid zinočnatý je minerál, ktorý na povrchu pokožky vytvára ochrannú vrstvu. Tá funguje ako zrkadlo odrážajúce slnečné lúče. Vzhľadom k tomu, že nepreniká do pokožky, je pravdepodobnosť vzniku alergickej reakcie znížená na minimum. Preto sú krémy na opaľovanie Naïf vhodné i pre deti a bábätká s veľmi citlivou pokožkou. 

Oxid zinočnatý má veľa výhod, ale má aj jednu nevýhodu – pri vyššom množstve môže pokožku vysušovať. Obzvlášť pokiaľ trávime dlhšiu dobu na slniečku a kúpeme se v mori alebo v bazéne. Tým je pokožka namáhaná ešte viac. Aby množstvo oxidu zinočnatého nemuselo byť v zložení príliš vysoké, Naïf používa v zložení krémov booster v podobe pongamolu. Jedná sa o organickú zlúčeninu pochádzajúcu zo semien rastliny Pongamia pinnata (kaleda lysá). Poskytuje ochranu pred UVA a UVB žiarením a taktiež pred voľnými radikáliami. Tento booster zvyšuje účinnost oxidu zinočnatého a umožňuje znížiť jeho množstvo v kréme na minimum. Tým je eliminované riziko vysušenia pokožky, krém sa ľahšie rozotiera a nezanecháva biely film. 

Poďme si na rovinu povedať, že vyvinúť minerálny krém na opaľovanie nie je jednoduchá disciplína. Ak použijete väčšie množstvo oxidu zinočnatého, krém sa horšie rozotiera, zanecháva výrazný biely film a môže vysušovať pokožku. Ak pridáte do zloženia viac prírodných olejov, aby sa krém lepšie rozotieral a toľko nevysušoval, môže byť potom príliš mastný. Na druhú stranu, taký krém má bezpečné zloženie a je vhodný i pre deti a najmenšie bábätká s citlivou pokožkou. Pri vývoji je potreba nájsť kompromis. A Naïf ho našiel. Do krému na opaľovanie pridal druhý booster. 

Naïf obohatil opaľovacie krémy o novú zložku

Tento booster patrí medzi novú generáciu UV filtrov, konkrétne sa jedná o Bis-Ethylhexyloxyfenol Methoxyfenyl Triazin. Vyrába sa v laboratórium, ale chová sa ako minerálny filter. Nepreniká do pokožky a zostáva na jej povrchu. Je to bezpečná a účinná látka. Má konzistenciu kryštalického prášku, ktorý sa po nanesení krému na pokožku rozpustí. Nerozpúšťa sa však vo vode, takže krém je stále vodoodolný. Spočiatku ho môžete rozpoznať v textúre. Tento UV filter sa v Holandsku bežne používa, ale kombinácia s oxidom zinočnatým je jedinečnou inováciou Naïf. Použitie tohto boosteru umožnilo znížiť množstvo oxidu zinočnatého v kréme pri zachovaní maximálnej ochrany pred slnečnými lúčmi a taktiež zníženie rizika podráždenia. Navyše sa krém ľahšie aplikuje a rozotiera. 

 

Ochranný krém na opalování

Rozdiely medzi minuloročnými a tohtoročnými opaľovacími krémami 

-    Novinky obsahujú okrem minerálneho filtru aj filter novej generácie 
-    Vďaka tomu sa nové krémy o niečo lepšie nanášajú a rozotierajú 
-    Obsahujú nižšie množstvo oxidu zinočnatého, tým je znížené riziko vysušovania pokožky 
-    Zloženie je obohatené o ďalšie dva prírodné oleje: kokosový a ricinový
-    Medzi tohtoročnými novinkami nájdete i variantu krému bez pridanej parfumácie (perfume free)

Spoločné vlastnosti všetkých ochranných produktov na opaľovanie

-    Účinne chráni pred UVA a UVB žiarením
-    Sú vodoodolné
-    Sú dermatologicky testované 
-    Môžete ich používať už od narodenia 
-    Zloženie je 100 % vegánske 
-    Ocean friendly - v zložení nenájdete žiadnu zložku, ktorá by negatívne ovplyvňovala vodu a život v oceánoch (oxybenzon, oktinoxat, oktokrylen, avobenzon)
-    Vyvinuté a vyrobené v Holandsku 

V roku 2015 bol Naïf prvá značka v Holandsku, ktorá na trh uviedla detský opaľovací krém s minerálnym zložením. Ich cieľom bolo vytvoriť minerálny krém na opaľovanie bez kompromisov. Bezpečný pre človeka i planétu, a zároveň krém s pohodlnou aplikáciou, akú poznáme u tradičných krémov na opaľovanie. Bola to dlhá cesta, ktorá ich veľa naučila. Teraz sa môže Naïf pýšiť vysoko kvalitnými ochrannými produktami na opaľovanie, ktorých účinky ocenia rodičia, pediatri a detskí dermatológovia po celom svete. Ďakujeme Naïf, že ste!