Detská kozmetika Naïf odpovedá na zvedavé otázky:

 

Je NAÏF 100% prírodná kozmetika?

Nie, nie je 100%. Ale môžeme povedať, že je 99 %. Je to preto, že naše produkty obsahujú syntetickú parfumáciu. Pri vývoji produktov sme sa tak rozhodli a vďaka tomu sú naše produkty bezpečnejšie. Používame parfum bez alergénov, ktorý eliminuje pravdepodobnosť alergických reakcií (v porovnaní s esenciálnymi olejmi). Ak preferujete kozmetiku bez parfumácie, siahnite po našich perfume-free produktoch ako je Ošetrujúci krém, Ochranný balzam, Krém na zapareniny alebo vlhčené ubrúsky.  

Sú produkty NAÏF vegánske?

Áno, produkty neobsahujú žiadne zložky živočíšneho pôvodu.

Sú produkty NAÏF testované na zvieratách?

Jednoznačne nie sú! Naše produkty sú 100% cruelty-free. Od roku 2009 už nie zo zákona v Európskej únii povolené testovanie kozmetiky na zvieratách.

Obsahuje kozmetika NAÏF glutén?

Neobsahuje, produkty sú gluten-free. V procese hydrolýzy pšeničného proteína je glutén odstránený.

Používa NAÏF v svojich produktoch palmový olej?

Niektoré produkty obsahujú palmitát sacharózy, ktorý je odvodený z palmového oleja s certifikáciou RSPO (Roundtable on Sustainable Palm Oil). Certifikát RSPO označuje palmový olej, ktorý pochádza z udržateľných zdrojov a splňuje prísne kritériá na ochranu životného prostredia. Žiadný les nesmie byť vyrúbaný kôli palmovému oleju, ktorý bol vyrobený za podmienok RSPO. S miestnym obyvateľstvom sú uzavreté dohody o využití pôdy. Zamestnanci tiež zarábajú slušný plat a detská práca je zakázaná. RSPO udržuje produkty z palmového oleja v prijateľnej cenovej relácii a bezdôvodne ich nezdražuje. Viac informácií na webe organizácie: https://www.rspo.org/

Sú obaly NAÏF vyrobené z recyklovaného plastu?

Nie sú. Od roku 2019 sú obaly vyrábané z cukrovej trstiny, ktorá je šetrnejšia k prírode, pretože sa pri výrobe nepoužíva ropa. Myslite na to, že obaly NAÏF se musia zrecyklovať do bežného plastu, aby sa dali ďalej správne spracovať.

Obsahujú obaly NAÏF Bisfenol A?

Žiadne naše obaly neobsahujú Bisfenol A ani žiadne ďalšie zmäkčovadlá používané pri výrobe plastov.

Kde se dozviem, aké je zloženie jednotlivých produktov?

Zloženie je uvedené vždy na obale a tiež na našich webových stránkach alebo u našich partnerov.

Je zloženie produktov NAÏF bezpečné?

Pre NAÏF je kvalita a bezpečnosť zloženia úplnou prioritou.  Nielen z hľadiska jemnej a citlivej pokožky detí a bábätiek, ale aj našej planéty. Preto produkty NAÏF neobsahujú tieto často používané látky: minerálne oleje, PEG a syntetické penidlá, sulfáty SLS/SLES, silikóny, mikroplasty, parabény a ďalšie chemické konzervanty, esenciálne oleje, fenoxyethanol a ďalšie chemické nezmysly. Bezpečnosť jednotlivých ingrediencií akýchkoľvek kozmetických produktov si jednoducho overíte s pomocou mobilnej aplikácie Clean Beauty. Stačí si s mobilným telefónom vyfotiť zloženie a v aplikácii si nechať spracovať analýzu.

Naif ikony

V zložení produktov NAÏF vidím "parfum". Aký to je parfum?

Používame nealergénnu syntetickú parfumáciu bez ftalátov. Syntetická parfumácia sa ukázala ako omnoho bezpečnejšia než použitie esenciálnych olejov, ktoré často spôsobujú alergie. Pokiaľ preferujete kozmetiku bez parfumácie, siahnite po našich perfume-free produktoch ako sú Ošetrujúci krém, Ochranný balzam, Krém na zapareniny alebo vlhčené ubrúsky.  

Ako je to s dátumom spotreby a trvanlivosti produktov NAÏF?

Expirácia sa riadi symbolom otvoreného téglika tzv. PAO (period after opening), ktorý nájdete na každom produkte. Je to 12 mesiacov po otvorení. Neotvorený produkt vydrží 3 roky. Určite ale platí, že čím skôr ho spotrebujete, tým lepšie.  

Existujú nejaké riziká pri používaní produktov NAÏF?

Neexistujú, ak produkt použijete k tomu, k čomu je určený. Všetky naše produkty sú dermatologicky testované, vrátane alergénov. Každá pokožka je však iiná a samozrejme, že vo výnimočných prípadoch môže dôjsť k alergickej reakcii. V takom prípade sa poraďte s lekárom a informujte, prosím, i nás.

Je možné používať produkty NAÏF už od narodenia?

Áno, všetky naše produkty sú vhodné k používaniu už od narodenia. Pre malé bábätká odporúčame používať produkty, ktoré majú v názve uvedené "pre deti a bábätká". NAÏF vyrába tiež rad pre deti, ktorý je inak parfumovaný, a rad pre dospelých.

Kde sa vyrábajú produkty NAÏF?

Všetky produkty sa vyrábajú v Holandsku.