Ako pleť starne?

Fyziologickou príčinou tvorby vrások je spomalenie metabolizmu a opakované expozície na slnku. Naša pleť stráca schopnosť zadržiavať vodu, stráca pružnosť a schopnosť byť prirodzene vyhladená.

Pokles produkcie kolagénu a kyseliny hyalurónovej spôsobujú, že pleť už nie je odolná voči dynamickým pohybom našej tváre. Smiech, hnev, premýšľanie so zvrašteným čelom a ostatné naše špecifické výrazy sa nám začínajú usadzovať v pokožke. Povedzme si však úprimne, kto by chcel chodiť s tvárovou mimikou podobnou žehličke? 

Hľadáte najlepší krém na vrásky? 

Toto je večná téma. Čím viac sviečok na torte sfúkneme, tým urputnejší náš lov na ten „naj“ krém proti vráskam je.  Avšak aby sme sa v tejto oblasti vedeli zorientovať, treba si uvedomiť že na vrásky je potreba pôsobiť na troch úrovniach: na povrchu, v epidermis a v dermis. Krémy proti vráskam by teda mali pokryť čo najviac z týchto úrovní s účinnými aktívnymi látkami.

Krém proti vráskam s kyselinou hyalurónovou, alebo krém s kolagénom? Nemusíte voliť medzi týmito dvomi účinnými anti-ageing aktívnymi látkami. Morská francúzska kozmetika Thalgo spojila obe v jedno a vytvorila komplexný rad Hyalu-Procollagene

Hyalu-Procollagene kosmetikaČi už riešite prvé vrásky, tie viditeľnejšie, alebo hlboké, rad Hyalu-Procollagene je určený na všetky. Hviezdia v ňom dve najdôležitejšie aktívne látky v boji proti vráskam – kyselina hyalurónová a morský prokolagén

Ako funguje kyselina hyalurónová?  

Hydratácia je základ a v boji proti vráskam to platí viacnásobne! Alfou a omegou, čo sa hydratácie týka, je kyselina hyalurónová. Viaže na seba veľké množstvo vody. Možno viete, možno neviete, ale vedzte, že samotné slovné spojenie „kyselina hyalurónová“ nezaručuje najlepšie výsledky. Prečo? Pretože môže byť v rôznych molekulárnych hmotnostiach. Vysokomolekulárna kyselina hyalurónová pôsobí len na povrchu pokožky, do hlbších vrstiev sa dostane až kyselina hyalurónová nižšej molekulárnej hmotnosti. Ideálne je preto nájsť produkt, ktorý obsahuje viac molekulárnych hmotností kyseliny hyalurónovej, aby mohla pôsobiť v čo najviac vrstvách pokožky.  

My vám hľadanie uľahčíme, pretože rad Hyalu-Procollagene obsahuje kyseliny hyalurónové troch rôznych molekulárnych hmotností. Nielen že tak pleť bude nasýtená vodou a okamžite sa vypnú jej jemné vrásky a mimické linky spôsobené dehydratáciou. Stimuluje sa i vlastná tvorba kyseliny hyalurónovej v epidermis a aktivuje sa bunková obnova. Pamätáte si na frázu v úvode článku o pôsobení na vrásky v troch úrovniach? Tak tu to máte.

Čo je morský prokolagén? 

Morský prokolagén je glykoproteín z morského mikrobiómu (ekosystém tvoriaci imunitný štít, tzn. „prospešná mikroflóra“), ktorý má vysoko komplexné molekuly nemajúce na súši ekvivalent. Bežný kolagén je vždy živočíšneho pôvodu. Thalgo používá v tomto vegánskom kozmetickom rade prekurzor kolagénu (proteíny a cukry). Zjednodušene to, čo stojí na začiatku vzniku kolagénu.


Je účinnejší než bežný kolagén.  Keď tento prokolagén dodáme do pleti, podporuje syntézu nášho vlastného kolagénu. Preukázala sa zvýšená účinnosť +21 % v syntéze kolagénu typu I v porovnaní s konkurenčnými kolagénovými peptídami. Kolagén typu I je najdôležitejším typom kolagénu, pretože tvorí 60 % - 80 % suchej hmotnosti dermis.

do e-shopu

Je potrebné používať sérum na vrásky? 

Najlepšie výsledky dosiahnete, ak budete používať pod krém i sérum. Sérum býva zväčša koncentrovanejšie, je ľahšej konzistencie a je tekutejšie. Prenikne hlbšie do pokožky. Preto ho používajte ako prvý krok na vyčistenú pleť. Po dôkladnom vstrebaní séra ľahkými krúživými pohybmi aplikujte krém. 
 
TIP: keby ste v svojej skincare chceli vrstviť viac produktov a nevedeli sa rozhodnúť, ktorý produkt použiť skôr, tu je všeobecné pravidlo: Čím tekutejší, ľahší prípravok je, tým skôr sa v ošetrujúcej rutine zaradí. 
 
Sérum a krém sa vzájomne podporujú a posilňujú svoje účinky. Ideálne preto je zvoliť prípravky rovnakého radu. Výborná kombinácia je Intenzívne nápravné sérum na vrásky a Gélový krém na nápravu vrások alebo pri suchej, náročnejšej pleti odporúčame Bohatý krém na nápravu vrások. Veľmi rýchlo si na tento každodenný rituál zvyknete a bude na vás vďaka sviežej morskej vôni s pižmovými tónmi pôsobiť i aromaterapeuticky. Očný krém proti vráskam riešiť nemusíte, produkty sú vhodné i na očné okolie. 

Profesionálne ošetrenie v salóne 

Raz za čas by sme svoju pleť mali zveriť do rúk dobrej kozmetičke. Kozmetické salóny pracujúce so značkou Thalgo vám ponúknu i ošetrenie na nápravu vrások Hyalu-Procollagene. Pri tomto veľmi príjemnom ošetrení vám okrem iného kozmetička rozmasíruje jednu vrásku za druhou pomocou Roller Boosters valčekov.

Maska Hyalu-Procollagene ošetřenie pleti

Rozmaznávajte sa i doma

Domáce rozmaznávanie s maskami je tiež veľmi príjemný proces nielen pre pleť ale i pre nás. Čaj, relaxačná hudba, nohy hore, už to cítite? Masky milujeme a veríme že vy budete milovať gélovú, sviežu a morom voňajúcu Masku na nápravu vrások.

Pre špecifické ošetrenie očného okolia môžete skúsiť Očnú masku na nápravu vrások vo forme vankúšikov z netkanej textílie bez parfumácie. Nielen že si oddýchnete, ale aj dodáte vašej pleti extra dávku hydratácie a vyživíte ju tak, že sa vám poďakuje svojim žiarivým, spokojným a vypnutým vzhľadom. Trpíte na opuchy okolo očí? Tie po Očnej maske na nápravu vrások vezmú nohy na ramená a celý deň ich neuvidíte. 

Prírodné doplnky stravy 

Kto ste zástancami myšlienky, že krásu treba podporiť i zvnútra, máte veľkú pravdu. Správna strava a celkovo zdravý životný štýl sú cestou tým správnym smerom. Z našej ponuky by sme vám odporúčali vyskúšať doplnok stravy - anti-ageing nápoj Collagene 10 000, ktorý pomáha vyplniť a vypnúť i hlboké vrásky zvnútra. Má osviežujúcu broskyňovú príchuť a obsahuje čistý morský kolagén. Morské kolagénové peptidy, zinok a selén vám zabezpečia mladšie vyzerajúcu tvár. Collage 10 000 doplnek vyzivy

Ekológia v kozmetike 

Mnohých z nás pri vyberaní si výrobkov zaujíma i ekologickosť. Akým spôsobom sú získavané z prírody, resp. z mora aktívne látky? Nie sú touto ťažbou ohrozované živočíšne tvory? Sú obaly z recyklovateľných materiálov? Neobsahujú kozmetické výrobky škodlivé látky? U kozmetiky Thalgo vás môžeme upokojiť. Zložila totiž eko záväzok čo sa zloženia, obalu a procesov získavania aktívnych látok z mora týka. Keď vás ohľadom tejto témy zaujíma viac, pozrite sem. Rad starostlivosti o pleť Hyalu-Procollagene je navyše vegánsky (okrem doplnku stravy). 

Hydratácia, hydratácia a ešte raz hydratácia 

Ona je ozaj dôležitá, a čo si budeme nahovárať - opakovanie matka múdrosti. Pleti sme už dali z vonku maximum, čo sme mohli. Ale nezabúdajte, že veľmi dôležitá je hydratácia zvnútra. Dámy a páni, preto prosím (ak už nemáte), bežte si uvariť bylinkový, zelený čaj alebo si nalejte pohár čistej vody. Spojenie kvalitnej kozmetiky, pitného režimu, dobrého stravovania a správneho životného štýlu je tajomstvom k dlhodobo udržateľnej kráse a mladistvého vzhľadu. 

 

do e-shopuBlog