Zázrak Quintonovej morskej plazmy

Vášeň pre morský svet a jeho poklady priviedla Andrého Boucleta, zakladateľa laboratórií Thalgo (1964), k slávnemu objaviteľovi morskej plazmy Renému Quintonovi. Plazmy, ktorá svojho času zachránila životy detí a dospelých. "Elixír mladosti", ktorý lekári na celom svete predpisujú už celé storočie, aby pomohli svojim pacientom predchádzať chorobám a zotaviť sa z nich.

francouzský biolog René QuintonRené Quinton, francúzsky biolog a fyziolog (1866 – 1925)

Slávny francúzsky biológ René Quinton už v roku 1897 dokázal mimoriadnu podobnosť medzi morkou vodou a ľudskou krvnou plazmou.

Základom jeho výskumu bola hypotéza, že človek nesie vo svojom vnútornom prostredí malú časť prvotného oceánu, v ktorom sa zrodil život. Jeho čistá voda bola mimoriadne bohatá na minerály, stopové prvky, biochemickú a energetickú aktivitu. Aby mohli opustiť oceán, vyvinuli sa organizmy, ktoré si časť tohto životodarného roztoku odniesli so sebou.

Oceán, životodárná vodaMore je dokonalou alchýmiou účinných látok. Využívajme ich pre svoje zdravie.

Quinton prišiel s nápadom spracovať obzvlášť bohatú morskú vodu z najčistejších oblastí na tzv. morskú plazmu. Na jej spracovanie použil mikrofiltráciu za studena. Zistil, že tento roztok má veľmi podobné zloženie ako ľudská krv a navyše obsahuje aj dokonale vyvážený pomer minerálov a stopových prvkov.

Pýtate sa, na čo to bolo dobré? Po mnohých experimentoch na College de France, kde preukázal obrovskú regeneračnú silu tejto morskej plazmy, začal svoju prácu uplatňovať v praxi. V roku 1907 otvoril v Paríži prvú zo 14 "morských lekární", kde denne podával 300 injekcií izotonickej morskej vody. Jednoducho sa naň stáli fronty.

stará jehla s lahvičkami

Pomáhal ľuďom všetkých vekových kategórií a najmä významnému počtu detí a matiek. Jeho objav pomohol v 19. storočí zachrániť životy viac ako 500 000 ľudí a odstrániť detskú choleru a akútnu gastroenteritídu. Quinton bol prvým lekárom, ktorý viedol fotografické záznamy o priebehu liečby pacientov, najmä v prípade podvýživy, ekzémov a psoriázy. Výsledky svojej práce uverejnil v knihe Morská voda, organické médium (L'eau de mer, milieu organique). Terapia sa začala uplatňovať pri mnohých rôznych ochoreniach a v roku 1953 boli Quintonove izotonické a hypertonické roztoky registrované ako lieky. Dnes sa vďaka pokroku v medicíne a legislatíve vyrábajú ako potravinové doplnky.Podporuje telo a myseľ. Regeneruje. Pomáha predchádzať chorobám a zotavovať sa z nich. Morská plazma ako taká nebojuje proti chorobám. Funguje však v nerovnovážnom prostredí, ktoré uľahčuje vznik chorôb. Obnovením rovnováhy a doplnením minerálnych deficitov znižuje riziko mnohých druhov ochorení.

Vitalita a regenerácia do vašej kabelky

Dnes, o sto rokov neskôr, nás ohrozujú iné choroby, ale prevencia je rovnaká. Dobrá imunita ide ruka v ruke so zdravým životným štýlom. Musíme sa vyrovnať s nedostatkom pohybu, stresom a znečisteným životným prostredím. Kvalita potravín klesá a mnohí ľudia sú podvyživení napriek množstvu, ktoré zjedia.

morská regeneračná plazma L´Océane ThalgoMorská regeneračná hypertonická plazma L‘ Océane THALGO je doplňok stravy vytvorený podľa morskej teórie Reného Quintona.

Doplnky stravy môžu byť tiež elegantným riešením vašich výživových problémov. Laboratóriá Thalgo vytvorili morskú regeneračnú hypertonickú plazmu L'Océane na základe prelomového objavu a postupov Reného Quintona, ktorá má svoju vlastnú profesionalitu. Ak sa cítite vyčerpaní a potrebujete načerpať nové sily, určite je to pre vás ten správny doplnok.

 


ZDROJE:
QUINTON, LE SÉRUM DE LA VIE: Maxence Layet (žurnalista) Jean-Claude Rodet (
člen akademie věd v New Yorku) 
www.thalgo.fr